خلبان هواپیمای میگ ۲۹ به شهادت رسید

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با مهر با تایید شدت جراحات وارد شده به خلبان جنگنده میگ ۲۹ پایگاه هوایی همدان بر اثر سانحه رخ داده طی روز سه شنبه، از شهادت سرگرد روزبه ناظریان خبر داد.

به گزارش کوله بار گیلان مطابق اطلاعات اعلام شده از سوی مسئولان امر در ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح سه شنبه یک فروند هواپیمای میگ ۲۹ در حین ماموریت آموزشی دچار نقص فنی شد که با مهارت بسیار بالای خلبان در باند فرودگاه پایگاه شهید نوژه به زمین نشست.

بر اساس اطلاعات اعلامی از سوی روابط عمومی نیروی هوایی ارتش خسارت وارده به هواپیما جزئی بوده و در آینده نزدیک به ناوگان عملیاتی نیروی هوایی خواهد پیوست.

در آخرین اطلاعیه روابط عمومی ارتش عنوان شده بود که در این فرود اضطراری یکی از خلبانان مصدوم شده و هم اکنون در بیمارستان تحت مداوا قرار دارد و خلبان دیگر آسیبی ندیده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیش از این فرماندار کبودرآهنگ با اعلام جزئیاتی از حادثه رخ داده برای جنگنده میگ ۲۹ از اعزام خلبان مجروح این حادثه به تهران خبر داده بود.

احسان قنبری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر با بیان اینکه این جنگنده آموزشی بود و روز سه شنبه دچار حادثه شد، گفت: یکی از سرنشینان این جنگنده بلافاصله پس از وقوع سانحه خود را به بیرون پرتاب کرده است.

وی با بیان اینکه سرنشین دوم موفق به پرتاب خود به بیرون نشده است و سانحه برای وی رخ داده است، گفت: خلبان این جنگنده آموزشی به علت جراحات دو ساعتی در اورژانس بیمارستان کبودراهنگ تحت مداوا بود.

وی با اشاره به مداوای اولیه مصدوم این سانحه در بیمارستان کبودراهنگ، عنوان کرد: شدت جراحات وارده به خلبان منجر به انتقال مصدوم از طریق امداد هوایی به تهران شد.

سرهنگ علی گلی پور و سرگرد روزبه ناظریان خلبانان این جنگنده آموزشی بوده اند که سرگرد روزبه ناظریان پس از مصدومیت در جریان سانحه در بیمارستان بستری و به گفته منابع آگاه به دلیل شدت جراحت به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/ع

https://gilan.koolebar.ir/node/472

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.