سرلشکر جعفری در یادواره شهدای عرفه:

فرمانده کل سپاه با اشاره به تحریم‌های موجود گفت: عملیات‌های بزرگ جنگ زمانی رقم خورد که در تحریم کامل نظامی و اقتصادی بودیم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مراسم بزرگداشت شهید احمد کاظمی و جمعی از فرماندهان شهید نیروی زمینی سپاه (شهدای عرفه) که امشب در مسجد امام صادق(ع) تهران برگزار شد، طی سخنانی، با بیان اینکه دفاع مقدس دوران سرنوشت سازی برای انقلاب اسلامی بود، گفت: امروز هرچه نگاه می کنیم، سرنخ همه این موفقیتهای انقلاب در مقاطع مختلف به همان دوران طلایی دفاع مقدس برمی‌گردد و نقشی که شهدای عزیز در آن ایفا کردند.

جعفری افزود: همین بیداری اسلامی که بنا بر فرموده رهبری عزیزمان، شعاع آن تا اروپا و آمریکا رفته است، ثمره همان دوران است هرچند برخی سعی دارند در بررسی دفاع مقدس، تنها به خرابی ها و مشکلات آن اشاره کنند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی، بُعد ظلم ستیزی آن را بسیار موفق دانست و گفت: ما در ابعاد دیگر نظیر موضوعات فرهنگی، عدالت اجتماعی و غیره نیز باید تلاش بسیاری کنیم تا همه این ابعاد در شان انقلاب اسلامی محقق شود.

جعفری با بیان اینکه حفظ دستاوردها از تحقق آنها سخت تر است، خاطرنشان کرد: ما امروز هرچه داریم از روحیه ظلم ستیزی و ایستادگی ملت انقلابیمان در برابر آمریکا، صهیونیستها و زورگویان است.

وی به سالهای ابتدای جنگ اشاره کرد و اظهار داشت: بنی صدر در آن زمان اعتقادی به نیروی های عظیم مردمی نداشت و در برابر دشمن متجاوز، معتقد به مذاکره بود اما امام راحل(ره) «نه» بزرگی به او گفت و پس از فرار بنی صدر که وحدت ارتش و سپاه شکل گرفت، دیدم چطور نیروی عظیم مردمی توانست موفقیت‌های بی شماری را رقم بزند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر حفظ روحیه ظلم ستیزی تصریح کرد: مگر می شود جمهوری اسلامی روی کار باشد و در مقابل زورگویی مستکبرین به مسلمانان بی اعتنایی کند؟ این با اصل سیاسی اسلام همخوانی ندارد.

جعفری به اوضاع سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن در سوریه نتوانست اهداف خود را محقق کند و آنها جرات حمله به این کشور را پیدا نکردند.

وی اضافه کرد: اگر امروز انقلاب ما به دستاوردهای بزرگی در زمینه های مختلف رسیده، ثمره همان مقاومت و ایستادگی مردم است که در دوران دفاع مقدس به خوبی خودش را نشان داد.

فرمانده سپاه گفت: عملیات های بزرگ زمان جنگ در حالی با موفقیت به پایان رسید که ما در تحریم کامل اقتصادی و نظامی بودیم.

جعفری در عین حال افزود: شاید گاهی برخی سیاسیون در زدن حرف حق تردید کنند و مثلا بخواهند طوری حرف بزنند که مردم خوششان بیاید ولی شهدا این طور نبودند.

وی تاکید کرد: عزت ما در مسایل اقتصادی یا موضوعات دیگر نیست بلکه همین روحیه انقلابی و مجاهدت است که باید در صدد تعمیق آن باشیم.

فرمانده سپاه افزود: جهاد تنها به معنی مبارزه مسلحانه با دشمن خارجی نیست بلکه ما باید در حوزه های دیگر اجتماعی و فرهنگی و سیاسی نیز با روحیه انقلابی عمل کنیم.

جعفری یادآور شد: دیدید در فتنه 88 عده ای بر سر چند رای می خواستند همه چیز را زیر سوال ببرند و اسم آن را هم حق طلبی گذاشته بودند.

وی در پایان شهید کاظمی را یکی از علمداران دفاع مقدس معرفی کرد و گفت: این شهید بزرگوار طوری با ایمان و اعتقاد عمل می کرد که هر مسئولیتی به او سپرده می شد، خیالمان راحت بود.

https://gilan.koolebar.ir/node/508

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.