پا گذاشتن اینترنشنال روی اصول اولیه خبرنگاری

رسانه انگلیسی اینترنشنال با تحریف صحبت‌های رئیس‌جمهور بار دیگر نشان داد که برای رسیدن به اهدافش به راحتی از اصول اولیه خبرنگاری هم عبور می‌کند.

از شایعه تا واقعیت: ایران اینترنشنال از صحبت‌های چند روز پیش رئیس‌جمهور تیتر زیر را انتخاب کرد: «روحانی: یک عده در معیشت گرفتارند و یک عده در تولید گرفتار هستند، خوبی کشور ما این است که تک بعدی نیستیم»

 

این درحالی است که ایران اینترنشنال پا بر روی قواعد اولیه روزنامه نگاری گذاشته و دو جمله مختلف از بخش مختلف صحبت‌های را کنار هم گذاشته و یک تیتر تحریف شده منتشر کرده است تا رئیس‌جمهور را بی‌تفاوت نشان دهد.

متن اصلی صحبت‌های رئیس‌جمهور در ستاد ملی کرونا را ببینید تا متوجه خباثت رسانه انگلیسی اینترنشنال بشوید: «...ما باید کمک کنیم که یک عده در معیشت و یک عده در تولید گرفتار هستند و اصلا تولیدگراست منتها مسیر تولیدش باز نیست. ببینید آن کشورهایی که اقتصاد آنها تک بعدی بود چقدر گرفتار شدند،آنهایی که فقط به نفت متکی بودند چقدر گرفتار شدند و آنهایی که فقط به گردشگری متکی بودند که اصلا کل اقتصاد آن ها تعطیل شده است.خوبی کشور ما این است که تک بعدی نیستیم و ابعاد مختلف داریم.»

پیش از این رسانه انگلیسی ایران اینترنشنال در مطلبی مدعی شده بر اساس اطلاعاتی که به دست آن‌ها رسیده است حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری ایران،‌ در جلسه روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین شورای عالی امنیت ملی گفته که حتی اگر دو میلیون نفر جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست بدهند،‌ به دلیل وضعیت اقتصادی نمی‌توان کشور را تعطیل کرد.

 

این درحالی بود که در تاریخ ادعایی ایران اینترنشنال «شورای عالی امنیت ملی» اصلا جلسه ای نداشته و  طبق صحبت‌های علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور بدیهی است که هر نقل قول از جلسه‌ای که اساسا برگزار نشده،کذب محض و دروغ آشکار است.

 

انتهای پیام

https://gilan.koolebar.ir/node/4444474

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.